Hliníkové zimní zahrady

Pergola, altán nebo zimní zahrada jsou prostory, které jsou velmi namáhané povětrnostními vlivy. Je tedy nesmírně důležité, aby byly realizované z kvalitních materiálů s největší možnou precizností. Nezáleží pochopitelně jen na materiálu a dodaných komponentech, neméně podstatná je také profesionální montáž s důrazem na detaily.

Naši klienti si většinou přejí maximalizovat výhledu do okolní přírody. Takřka vše je technicky proveditelné, ne vždy je však takový návrh hliníkové zimní zahrady zcela jednoduchý. Je třeba vycházet z nejmenších systémových detailů a ověřených statických výpočtů. Je třeba počítat s hliníkovými sloupky či příčkami. Spoje mohou zůstat skryté, aby nerušily čistý design.

Pozor na přehřívání interiéru

Vzhledem k prosklení velkého prostoru může snadno docházet k přehřívání interiéru. Jednoduchým a elegantním řešením jsou speciální protisluneční skla. Ta se vyrábí nanášením povlaku metodou katodového rozprašování ve vakuovém prostoru na čiré i probarvené sklo. Speciální povlak dodává sklu protisluneční vlastnosti.

Takto upravené sklo propustí do místnosti sice maximální možný objem světla, ale naopak minimum tepla. Odráží totiž infračervené paprsky. Ve vaší hlíníkové zimní zahradě tak bude příjemně i v případě, že slunce bude pálit svou největší intenzitou. Protisluneční skla odráží až 70 % tepla ze slunce při zachování dostatečného průniku světla v jakoukoli roční dobu.

Výhody

ikona
Trendy
Zimní zahrady se neustále mění a my sledujeme všechny trendy a změny.
ikona
Výběr toho nejlepšího
Hliník je sám o sobě skvělým materiálem, dbáme i na výběr kvalitních slitin.
ikona
Náročný proces
Jsme klientům maximálně nápomocní, od návrhu po montáž a servis.
ikona
Pro všechny
Zimní zahrady navrhneme tak, aby si je po finanční stránce mohl dovolit každý.
ikona
Jednoduchá konstrukce
Design, který neomrzí a hodí se k mnoha stylům.
ikona
Nekompromisní kvalita
Zimní zahrady jsou nedílnou součástí domu a my zajistíme prémiovou kvalitu.

Variantní řešení a konstrukce

Zimní zahrady mohou sloužit jako celoroční, případně tří sezónové. V prvním případě je potřeba zasklení izolačním dvojsklem nebo trojsklem. Je třeba vyřešit odvod dešťové vody i kondenzátu. Konstrukce zimní zahrady je samonosná. Ceny celoročních zimních zahrad se liší dle velikosti podlahové plochy, požadovaného tvaru i členění. Vstup do ziní zahrady z domu je možný mnoha způsoby od klasických dveří až po rámové či bezrámové portály.

Vhodný výběr skel

Rozdíl v ceně dělá pochopitelně také vybrané sklo. Stejně tak je různá cena i u tří sezónových hliníkových pergol, a to s ohledem na členění i provedení. Tří sezónní hliníkové zimní zahrady jsou zasklené neizolačním tvrzeným sklem. Při správné orientaci zimní zahrady se i v této prosklené pergole dá v zimním období udržet příjemná teplota.