Velkoformátová okna

Velkoformátová okna známá také jako francouzská okna, jsou již nedílnou součástí moderního bydlení. Do interiérů přináší dostatek denního světla a nabízí plnohodnotné výhledy do okolní krajiny. Velkoformátová okna realizujeme v moderních stavbách a citlivě jsme schopni je zasadit také do tradičních staveb venkovského charakteru. Jedná se o komfortní řešení a co je důležité, námi dodávaná okna splňují přísné nároky úsporu energie.

Francouzská okna a děti

Určitě nemusíte mít obavy ohledně bezpečnosti vašich dětí. Okna jsou vždy vybavena certifikovanými bezpečnostními skly, vysoce odolnými proti nárazu. Pokud chcete dětem zamezit vstup například na balkon či terasu, je třeba si k velkoformátovému oknu pořídit kliku s aretací. Pokud na velkoformátová okna nenavazuje balkón ani terasa a mají být plně otevíratelná, rádi nainstalujeme speciální sklenění či tyčové zábrany proti vypadnutí dětí či domácích mazlíčků.

Plastové nebo hliníkové profily

Velkoformátová okna lze realizovat v plastovém provedení. Je jasné, že toto řešení je levnější variantou. Nutno však říci, že plastová velkoformátová okna lze realizovat jen do určitého rozměru a je nutné počítat s nutností silnějších rámů, aby plast těžké sklo unesl. V případě hliníkových oken je možné vybírat maximální velikosti oken s minimálními rámy. Vždy je však potřeba zvážit, který materiál je pro vás přínosnější a výhodnější. Rádi vám nezávazně doporučíme vhodné řešení.

Dlouhou životnost zaručí kvalitní profil

Velkoformátové okenní rámy dodáváme pouze od renomovaných a praxí prověřených výrobců. Je totiž nutné, aby rám byl odolný a unesl těžká izolační skla. Pokud se jedná o plastová okna, je z hlediska dlouhé životnosti ideální, aby byla zasazena do profilů třídy A. Tedy takových, jejichž hlavní stěny mají minimální tloušťku 2,8 milimetru. Použití těchto profilů eliminuje potíže s deformací křídel, průhyby profilů a nětěsností. U hliníkových oken rovněž používáme profily nejvyšší kvality, pouze tak jsme schopni zajistit bezproblémové používání okna.

Zvuková izolace oken

V případě požadavku na vyšší odolnost oken proti hluku, jsme schopni nainstalovat speciální protihluková skla. Je však potřeba mít na paměti, že na eliminaci vnějšího hluku má vliv především správné seřízení přítlaku oken. Ve většině případů na požadavek vyšší odolnosti oken proti hluku je tedy potřeba klást důraz právě na tento aspekt a není nutné zbytečně investovat do drahých řešení v podobě speciálních protihlukových skel. Vše jsme schopni nezávazně na míru propočítat a skonzutovat.

U velkoformátových izolačních skel sledujeme především:

prostup tepla Uw – lze dosáhnout až 0,8 W/m2K
rozměr – okna dodáváme až do rozměru 3210 x 6000 mm
tloušťku skel – skla běžně dodáváme v tloušťce 6 – 19 mm
bezpečnost skel – používáme skla kalená ESG nebo lepená VSG
druh skel – dodáváme i speciální skla (smalt, stopsol, zrcadla apod.)