Hliníková okna a dveře

Okna a dveře z hliníku patří mezi špičku na trhu hlavně kvůli jejich extrémní životnosti. Dalším plusem tohoto materiálu je tvarová stabilita a působivý moderní design. Navíc návratnost investice do hliníku je bezkonkurenční.

Obrovskou výhodou hliníkových dveří a oken je subtilnost rámů. I přes jejich úzký profil jsou hliníkové rámy pevnostně silnější než ostatní materiály. Z toho důvodu se okna mohou vyrábět s opravdu slabými rámy, aby mohl vzniknout ničím nerušený výhled. U hliníkových oken dochází často k zabudování oken tak, aby byly rámy úplně skryté.

Hliníková okna a dveře

Moderní, prosvětlený vzhled

Stejného subtilního vzhledu můžete s hliníkovými okny dosáhnout i v rozích. Roh může být řešený strukturálně nebo stylem sklo na sklo. Místo nevzhledného sloupu, který ruší ve výhledu tak lze získat elegantní roh okna s začerněným přesahovým sklem. Tato okna se hodí především do moderní architektury a funkcionalistického stylu.

Hliníková okna navíc nabídnou čistý, prostorný a také prosvětlený interiér bez ozdobných prvků. Důraz je kladený na trvanlivost materiálů a také elegantnost. Velké plochy oken navíc prosvětlí interiér budovy a propojí ho s venkovními prostory. Důležitá je pochopitelně také správná orientace na světové strany, aby sluneční paprsky dům prohřály.

Výhody

ikona
Jednoduchost
Hliníková okna a dveře mají jedinečný a neopakovatelný design.
ikona
Moderní pojetí
Hliník se snadno přizpůsobí stylu i době a nevyjde z módy.
ikona
Teplo především
Hliníková okna a dveře brání úniku tepla a skvěle izolují.
ikona
Snadná údržba
Montáž je stejně jednoduchá a nenáročná jako úpravy nebo údržba.

Sklo musí být bezpečné

Nejen konstrukce okna by měla být pevná a bezpečná. To samé je důležité také u samotné skleněné tabule. Zvlášť, pokud máte doma malé děti, které si v blízkosti prosklené stěny nebo francouzského okna budou hrát. Mohou mít v rukou těžké předměty a čas od času mohou nedopatřením vyletět směrem k oknu. To se přitom nesmí rozbít.

Způsob otevírání prosklené stěny ve vašem domě zvažte podle toho, jak často ji budete otevírat nebo jí procházet. Počítáte s tím, že v teplých dnes necháte otevřeno do zahrady celý den? Pak se vyplatí použít HS portály. V případě, že budete procházet nebo větrat těmito plochami jen občas, lze uvažovat o balkonových dveřích.

Posuvné prosklené stěny

Dnešní novostavby kladou důraz na propojení s venkovním prostorem. Z toho důvodu jsou HS portály, tedy zdvižně posuvná okna, velice oblíbeným řešením. Výhodou je také jejich intuitivní ovládání. Hliníková posuvná okna a dveře jsou stavěné na nosnost minimálně 300 kilogramů. Rozměry jednoho posuvného křídla přitom mohou mít až 3 x 2,5 metru.

V případě, že si chcete otevírání posuvných dveří ještě ulehčit, lze si pořídit dveře ovládané motorem na dálku. Kromě motoru můžete využít možnosti otevírání přes otisk prstu. Okna a dveře je možné také napojit na chytré systémy. Senzory a čidla vás pak snadno informují o otevřeném okně, které lze na dálku zavřít například před přicházející bouřkou.