Důraz na kvalitu

Kompromis mezi špičkovou kvalitou oken a přijatelnou cenou není utopie. Námi montovaná plastová okna vyrobená na základě systému BluEvolution 82 tyto atributy splňují a navíc disponují tepelnou efektivitou. Uvažujete-li o energeticky úsporné stavbě, tato okna by v ní neměla chybět. Okna jsme schopni dodat také s renovačním rámem, díky kterému lze zvolit moderní systém se třemi těsněními bez nutnosti demontáže starého rámu. Starý rám dokážeme zevnitř skrýt díky speciálně tvarovanému překrytí o výšce 35mm nebo 60 mm.

Úspora energie

Námi dodávaná plastová okna jsou standardně vybavena izolačním trojsklem s nízkým součinitelem tepelné izolace. Minimální tepelné ztráty zajišťuje šestikomorová konstrukce okenních profilů se špičkovým trojitým systémem těsnění. Důležité je také zmínit, že okna jsou vyrobena z vysoce kvalitního PVC pro maximální stálost a odolnost materiálu. Stavební hloubka 82 mm umožňuje zasklívání izolačními skly o šířce až 53 mm. Je tedy možno použít trojsklo (dvoukomorové izolační sklo). Pokud okno doplníme teplým distančním rámečkem, jsme schopni docílit parametrů prostupu tepla odpovídajících těm, které splňují pasivní okna.

Teplé rámečky

Pro výrobu teplých rámečků se používá složený izolační materiál. Díky teplým rámečkům je možno zlepšit izolaci skel a výrazně snížit riziko kondenzace vlhkosti na oknech. Teplé rámečky zaručují dlouhodobou těsnost sdružených skel a minimalizují tepelné ztráty. Pro maximalizace tepelného komfortu v interiéru je možno okna dovybavit skly se selektivní vrstvou. Díky této inovační vrstvě sklo propouští méně sluneční energie a během letního období je tak možno v interiéru udržet příjemnou teplotu a minimalizovat tak výdaje za klimatizování prostor.

Estetika

Pří výrobě plastových oken v systému BluEvolution 82 je velký důraz kladen také na estetiku. Okna jsou dostupná v atraktivních designech dostupných v pestré paletě pískovaných barev či ve struktuře dřeva. Okna jsou dýhována jednostranně, dvoustranně i technikou duo-kolor. Jádro oken lze volit v barvě bílé, hnědé, antracitové a karamelové.  Okna jsou vyráběna moderními technologiemi a spoje  profilů jsou téměř neviditelné a to i v případě dýhovaných dekorů oken. U oken je použit systém se skrytým kováním a skryté mohou být i kolejničky pohyblivého sloupku, hnací tyče, panty a ostatní funkční prvky. Finální vzhled okna je díky skrytému kování nadčasový a zároveň praktický.

Navrhnětě si vlastní řešení s pomocí konfigurátoru

Bezpečnost

Při výrobě oken v systému BluEvolution 82 jsou bezpečnostní standardy zohledňovány zcela zásadně. Okenní profily jsou vystuženy speciálními žebry, které se nachází v komorách profilů. Díky tomu je maximální bezpečnost zachována i u největších okenních profilů. K bezpečnosti oken dále přispívá také volba kvalitního kování značky Siegenia ze série Titan. Okna jsou vybavena čtyřmi body proti vloupání na křídle, čepy znesnadňujícími vloupání s regulací přítlaku a blokováním špatné polohy kliky. Středový přítlak oken se automaticky přizpůsobuje vůli v drážce. Zaručuje nejen bezpečnost, ale také těsnost a lehký chod okenních křídel.

S ohledem na děti

Pří výběru oken je vždy nutné zohledňovat také to, zda jsou okna zajištěna před dětmi. Bezpečnost oken lze zvýšit například navýšením počtu bezpečnostních západek, klikami se zámkem či bezpečnostními skly. Důmyslným řešením s ohledem na bezpečnost dětí je dále možnost brzdy na klice, díky které lze okenní křídlo po otevření zastavit a zafixovat v jakékoliv poloze. Zajímavým řešením je také tzv. anglické otevírání, které dovoluje kdykoliv znemožnit otevření okna a zároveň poskytnout funkci pootevření.

Moderní doplňky

V rámci doplňků plastových i hliníkových oken z naší nabídky lze využít okenní rolety, které disponují nejen moderním vzhledem, ale především zohledňují komfort při užívání s ohledem na povětrnostní podmínky. S ohledem na to, zda rolety budou instalovány při výměně oken či během výstavby domu, je vhodné využít adaptační podomítkové a nadokenní rolety. Disponujeme roletami vhodnými pro pasivní domy i roletami speciálně vyrobenými jako ochrana před slunečními paprsky. Materiál, ze kterého jsou tyto rolety vyrobeny, absorbuje a odráží velkou část slunečního záření. Díky tomu rolety pomáhají zachovat komfortní vnitřní teplotu budovy. Dalšími doplňky jsou například větrací mřížky, díky kterým lze zabezpečit vhodnou cirkulaci vzduchu v místnostech. Větrací lišty jsou řízeny tlakem, hydroskopicky a montovaná do rámu mezi rám a sklo.

Specifikace

 • profil třídy „B”,
 • Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)
 • 6 komorová konstrukce,
 • stavební hloubka 82 mm,
 • na bílém, hnědém, karamelovém a antracitovém základě,
 • standardní blokování špatné polohy kliky (okna RU),
 • ve standardu mikroventilace v nůžkách (okna RU),
 • kování standardně se 6 body proti vloupání na křídlo,
 • systém vybaven trojím těsněním,
 • kování pracuje v tzv. suché komoře – což zvyšuje jeho životnost,
 • zasklívání izolačním sklem o šířce až 53 mm,
 • standardní zasklení je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • dostupné ve variantě s Classic-line křídlem,
 • možnost použití hliníkového opláštění,
 • doporučované pro energeticky úsporné stavebnictví,
 • renovační překrytí s výškou 35 nebo 60 mm.

Výhody

Do detailu promyšlené řešení
Do detailu promyšlené řešení
Špičková tepelná izolace
Špičková tepelná izolace
Minimalistický design
Minimalistický design
Kompletní certifikace
Kompletní certifikace
Ekologická a úsporná varianta
Ekologická a úsporná varianta
Montáž možná po celé ČR
Montáž možná po celé ČR
Vlastní montážní tým
Vlastní montážní tým
Nadstandardní klientský servis
Nadstandardní klientský servis

Vzorník barev

SAL 03
SAL 11
SAL 18
SAL 19
SAL 21
SAL 25
SAL 26
SAL 27
SAL 33
SAL 37
SAL 39
SAL 41
SAL 42
SAL 43
SAL 50
SAL 51
SAL 52
SAL 55-70
SAL 59
SAL 67
SAL 69
SAL 71
SAL 72
SAL 73
SAL 74
SAL 78
SAL 84
SAL 87
SAL 88
SAL 90
SAL 91
SAL 92
SAL 93
SAL 107
SAL 108
SAL 109
SAL 110
SAL 111
SAL 112
SAL 113
SAL 115
SAL 116