Jak by řekl klasik, můj dům je můj hrad. Na kvalitě se šetřit nemá, to ví každý, kdo žije v rodinném domku na městské periferii. Pojďme se podívat na problematiku vchodových dveří, které jsou vstupní bránou do každé podobné nemovitosti. Na výběr je více různých variant. Obecně lze mluvit o dřevu, plastu a kovu. Velmi moderním materiálem, který snese přísné standardy a vydrží opravdu dlouho, je zejména hliník. Ale nepředbíhejme, finální volba je na vás a bude vhodné, když si položíte několik základních otázek.

CRP service

Izolace je naprosto klíčová

V našich zeměpisných šířkách jsou sice mírnější zimy, ale dobrá izolace před chladem je stále nutností. Vchodové dveře musí nabídnout nejen perfektní tepelnou, ale také zvukovou izolaci. Pokud si dáte záležet při výběru, v rušnějších oblastech si pak budete užívat večerního klidu, což za důkladnou počáteční rozvahu určitě stojí. Protihluková izolace je dnes už samozřejmostí, za dobrými dveřmi už dnes neuslyšíte ani zapnuté rádio. Nad čím dalším byste se měli ještě zamyslet? Ano, je to zejména bezpečnost.

Bezpečné dveře chce mít doma každý

Bezpečnost nelze nikdy podceňovat. Nenakupujte proto nic bez certifikace, která odráží aktuálně platné evropské normy. Dveře musí odolat snaze nenechavců o vstup do objektu. Bezpečnostní kování se sice projeví v pořizovací ceně, ale zajistí klidnější spánek majitelů nemovitosti, proto je lepší na těchto věcech nešetřit. Ostatně, vchodové dveře nejsou otázkou jedné nebo dvou sezon, budou s vámi až do penze, pokud budete žít stále v téže ulici. Pokud odolají povětrnostním vlivům a zajistí vám ochranu proti hluku, musíte mít také patřičnou ochranu před nečekanou návštěvou ze strany lupičů. Pokud si nebudou vědět rady s bezpečnostními mechanismy, zaměří svou pozornost někam jinam. Pojďme se nyní podrobněji podívat na jednotlivé materiály. Vyberete si plast, kov či dřevo?

Plast je odolný a také levný

Nízké náklady na údržbu, odolnost a také cenová hladina, která je přijatelná. To jsou hlavní výhody plastových vchodových dveří. Vadí jim dlouhotrvající sluneční svit, působením tepla se totiž plasty zdeformují. Vybírejte proto kvalitu, protože plastové dveře mohou mít na trhu celou řadu různých variací.

Dřevo je sázkou na klasiku

Chcete být trochu blíž přírodě? Samozřejmě, dřevěné vchodové dveře jsou právě o tom, že jste si zvolili přírodní materiál. Tato varianta se hodí nejen na venkov. A pozor na údržbu, která je obecně poněkud náročnější. Nicméně platí, že pokud se o ně budete dobře starat, prodloužíte jejich životnost.

Hliník je velmi populární

Hliník je materiálem, na který můžete vsadit. Jistým negativem, alespoň na první pohled, může být vyšší cenová hladina. Pořizovací cena se ale vrátí, protože jde o bezpečný a pevný materiál, který je současně poměrně lehký. Odolnost je na prvním místě, pokud hledáte řešení na generace, takové, které odolá rozmarům počasí, vybrali jste si správně. Další výhody hliníku jsou zcela nasnadě.

  • Obáváte se rezivění? Zbytečně, výrobci na podobnou otázku mysleli hned na začátku.
  • Údržba je velmi snadná, minimálně tedy v porovnání s dřevěným materiálem.
  • Výběr z více barevných možností a dekorů. Moderní technologie umí vyřešit mnoho věcí.
  • Životnost je na prvním místě žebříčku. Navíc, hliník je materiálem, jenž se snadno recykluje.

Vybrali jste si svého favorita?

Otázku vchodových dveří nelze odsunout na druhou kolej, je to prvořadý úkol pro každou novostavbu. Když se rozhlédnete napříč trhem, budete nepochybně mile překvapení tím, kolik variant se vlastně nabízí. Volte si podle preferované životnosti, tepelně izolačních vlastností a také umístění, protože některé materiály příliš nepotěší dešťové kapky nebo sluneční paprsky.